1. Co je to Koloidní stříbro

Koloidní stříbro je ryzí metalické stříbro, suspenzované (rozložené a rozptýlené) v destilované vodě. Velikost částic je od 0,015 do 0,005 nm (nanometrů, mikronů). Velikost virů je od 15 nm do 150 nm, velikost bakterií je od 350 do 1000 nm. Koloidní stříbro může proto pronikat k jádru patogenů a ničit je. Stoupenci stříbra vyzdvihují jeho antibiotickou schopnost efektivně čelit prakticky všem bakteriím, virům a plísním.

V roce 1993 v podstatě únik informací o vybavení kosmonautů způsobil zájem o koloidní stříbro. Veřejně vyšlo najevo, že jak američtí, tak i ruští kosmonauti, tedy osoby, jejichž zdravotnímu stavu je věnována krajní péče, odlétají do vesmíru se zásobami koloidního stříbra, určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití.

V roce 1997 byla zveřejněna zpráva, že hlavní lékař amerického ministerstva obrany pověřil speciální tým expertů, aby zjistil nejúčinnější antivirové, antibakteriální a antiseptické látky, která by mohla být rychle k dispozici pro válečné operace - vítězem se stalo koloidní stříbro.

"Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná," říká o stříbru Stephen Quinto, výkonný ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp.

Dle mnoha výzkumů je koloidní stříbro přírodní "antibiotikum", které není škodlivé lidem, zvířatům, ani rostlinám. V buňkách je koloidní stříbro neškodné, ale je smrtelné pro viry, bakterie a plísně, kterým rychle vyřazuje specifický enzym, umožňující jednobuněčným patogenům metabolizování kyslíku a tím je prakticky udusí.


2. Historie používání koloidního stříbra

Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku ve větší míře došlo teprve v čase Římského impéria. Všechny patricijské domy uchovávaly poživatiny ve stříbrných nádobách a do mléka a tekutin se ukládaly stříbrné mince. Tento zvyk se udržel i ve středověku. Užívání stříbrných příborů a stříbrného nádobí bylo samozřejmostí. I nádoby na svěcenou vodu v kostelech byly ze stříbra, voda v nich tak byla prakticky sterilizována.

Nejlepší érou koloidního stříbra bylo období mezi světovými válkami. Stříbro se užívalo jako prvotní medikace k léčbě přenosných chorob a užívalo se ústně i nitrožilně. V  průběhu druhé světové války se ale na trhu objevily sulfonamidy a pak antibiotika. Tedy léčiva na stejné nemoci, avšak levnější, s výhodou snadného skladování ve formě kapslí a později tablet.

V neprospěch koloidního stříbra sehrála roli ještě jedna skutečnost. V průběhu 60. let minulého století se začal důsledně a v mezinárodním měřítku prosazovat právní princip, na jehož základě nemohou být přírodní látky v naprosto čisté podobě patentovány jako léčiva. To znamenalo, že na jejich vývoj, výrobu a prodej nemůže nikomu vzniknout výlučné právo.
Tato okolnost také způsobila přechod z používání stříbra na používání antibiotik a tím vlastně došlo k symbolickému přechodu od léčení k velkému byznysu.

Japonsko používá pro čištění vzduchu stříbrné rozprašovače. Většina leteckých společnosti, např. British Airways, Lufthansa a Air France používá stříbrné filtry. Hitem poslední doby je nové nepáchnoucí tričko s vlákny ze stříbra. Nová textilie, ve které nepáchne ani silně se potící člověk, je protkána mikrovlákny ryzího stříbra.

3. Jak působí koloidní stříbro

Koloidní stříbro proniká ústy a střevní sliznicí do krve a krví do buněk, během několika dní se tak dostává do všech tkání a začíná působit. Následně je po několika dnech vylučováno z těla přirozenou cestou. Při nemoci či detoxikaci se nesnažte vyléčit najednou vysokými dávkami koloidního stříbra. Můžete tím extrémně zatěžovat vyměšovací orgány (játra, ledviny, kůži, plíce a střeva) a navodit si tak pocit lehčí chřipky, bolesti hlavy, závratě, nevolnost, bolesti svalů a únavu organismu. Při léčbě koloidním stříbrem je taky důležité pít dostatek tekutin pro podporu vylučování, redukovat tuky, cukry a alkohol-, nenásilně procvičovat tělo.

Působení stopového množství stříbra má ochrannou povahu a posiluje imunitní systém. Koloidní roztoky minerálů mají 98% vstřebatelnost oproti 40-60% vstřebatelnosti u tablet.

Koloidní stříbro je bezpečné, netoxické, působí jako antibiotikum, zabíjí více než 650 patogenů, ničí houby, plísně a parazity, pomáhá rozvoji buněk, neshromažďuje se, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, neobsahuje volné radikály. Čistí vodu. Působí protizánětlivě. Dezinfikuje. Je bioasimilační - proniká přímo do tkání. Nedráždí oči. Nereaguje s jinými léky. Posiluje imunitu organismu. Je bezbarvé a bez zápachu.


4.  Věda a výzkum

Zdravotnictví by mohlo využít v boji proti nebezpečným choroboplodným zárodkům prastarý lidový prostředek, který ostatně lidem pomáhal proti infekcím již před příchodem antibiotik. Jde o stříbro, které po několik tisíciletí provázela pověst přírodního léčiva.
Nyní vědci, podnikatelé i někteří lékaři, kteří znají chemické schopnosti tohoto kovu, nabízejí stříbro jako dostupný, bezpečný a účinný prostředek proti takovým metlám, jako jsou infekční onemocnění způsobená salmonelou či stafylokokem.
V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny.

"Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná, stříbrný roztok je užitečná zbraň proti téměř všem patogenům způsobujícím otravu potravinami," říká o stříbru ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp., která na trh léčiv dodává stříbrný roztok pod názvem Sovereign Silver.

Látky rozpuštěné koloidálním způsobem jsou tak jemných částic, že se ve tkáních ani neusazují, ani neshromažďují, nýbrž neustále kmitají a jsou tudíž všem buňkám rychle a účinně k dispozici. Poison Control Center z Environmental Protection Agency klasifikoval koloidní stříbro jako netoxické.

Po nasazení koloidního stříbra jsou usmrceny všechny patogenní mikroorganismy, a to i ty, které už se proti antibiotikům staly rezistentní. Farmakolog Ron Barnes vysvětluje: kontaktem s koloidním stříbrem se usmrtí mnoho druhů mikrobů, virů a plísní. Jejich další mutace už pak není možná. A přitom koloidní stříbro nepoškozuje ani enzymy kožních buněk, ani zdravé, lidskému tělu potřebné bakterie, kromě střevních, které je třeba doplňovat.

Koloidní stříbro likviduje pouze jednobuněčné organismy, nikoli vícebuněčné parazity, i když ani k těm se nechová přátelsky. Naštěstí pro nás je jednobuněčných mikrobů více než 97% všech druhů. Patří k nim původci 670 chorob, klasifikovaných podle seznamu Světové zdravotnické organizace(WHO). Z dlouhého seznamu jmenujeme za bakterie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a další koliformy, salmonely, Bacilus aurelus a další bacily, za viry HIV, herpetoviry, chřipkové viry a další, za houby a plísně kandidy, giardie, trychomony a jiné.


5.  Léčebné účinky koloidního stříbra

Při nachlazení, chřipce, kašli
Nachlazení, chřipka, kašel a rýma se objevují často a v každé roční době. Většina lidí, kteří užívají koloidní stříbro, se velmi rychle zbavuje těchto nepříjemných neduhů. Koloidní stříbro se evidentně podílí na dozrávání T-buňek, jedné z nejdůležitějších složek imunitního systému. Díky stříbru tak získáváme větší imunitu vůči infekcím. Lidé, kteří užívají koloidní stříbro, jsou méně nemocní.

Při nadměrné tvorbě hlenu v organismu
Nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost způsobují skoro u každého z nás nadměrnou tvorbu hlenu v organismu. Ukládá se v nosní dutině, na průduškách, v plicích a dokonce i v žaludku. A právě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných infekcí. Představuje tak velké ohrožení pro zdraví. Faktem zůstává, že odstranit jej z organismu je velmi těžké. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro výborně očišťuje organismus od hlenu.

Při zažívacích problémech
Mnozí z nás trpí nepříjemnými zažívacími potížemi, např. průjmy, problémy s trávením, nepříjemným zápachem z úst. Koloidní stříbro napomáhá trávení, neboť aktivuje trávící enzymy. Je účinné při průjmech, protože ničí bakterie, které ho vyvolávají. Tím, že upravuje žaludeční činnost a odstraňuje zánětlivé stavy, potlačuje nepříjemný zápach z úst.

Proti plísním
Plísně jsou v dnešní době velkým problémem. Choroboplodné houby, kvasinky a plísně nabourávají celý organismus. Zapříčiňují infekce vnitřních orgánů a vyvolávají kvasinkovou infekci (kandidózu), dále kožní plísně, plísně na dlaních, nohách, nehtech a u žen také poševní plísně. Často způsobují zvětšení a bolestivost mízních uzlin. Vědci již před mnoha lety prokázali neobvyklou účinnost koloidního stříbra při problémech s choroboplodnými houbami. Není snadné je léčit, ale při užívání stříbra jsou hubeny velmi rychle.

Na rány
Koloidní stříbro usnadňuje rychlé hojení. Můžeme je aplikovat na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Stříbro zabíjí bakterie, které způsobují mokvání ran. Rovněž povzbuzuje organismus a urychluje regeneraci poškozené tkáně.

Na nemoci zvířat
Psům se koloidní stříbro přidává do vody na pití, štěňatům, morčatům a králíkům vstřikujeme opatrně koloidní stříbro do tlamičky injekční stříkačkou (samozřejmě bez jehly).
Kočkám se přidává do mléka nebo do stravy, můžete jim postříkat kožíšek, ony se pak olížou. Oběma se preventivním používáním koloidního stříbra zlepší zdravotní stav a poznáte to i na zdravější, hezčí srsti.
Papouškům a jiným opeřencům dáváme koloidní stříbro taktéž do vody na pití, zbaví se tak i parazitů při čištění peří. Navíc koloidní stříbro se může příznivě projevit i jako prevence proti ptačí chřipce u všech zvířat.
Přidáním koloidního stříbra do akvárií se zlepší nejen kvalita vody, ale časem se projeví i na lepším zbarvení rybiček.
Likvidací patogenů zabraňuje koloidní stříbro i nežádoucím pachům.

Rostliny
Koloidní stříbro lze úspěšně použít u rostlin, které jsou napadány parazity (napadané listy postříkat rozředěným koloidním stříbrem a též tyto rostliny rozředěným koloidním stříbrem zalévat). Přidáním do vody s řezanými květinami prodlouží jejich svěžest. Feminizované rostliny je možné stříkáním koloidním stříbrem přinutit k hermafroditismu a tak získat semínka.

Přípravek budoucnosti
Současná medicína stojí před velkou výzvou. Objevují se nové nemoci, nové mutace chřipky, plísní, nádorů, a nedávno také smrtící zápaly plic. Viry a bakterie samy mutují a stávají se odolnými proti lékům i očkovacím sérům.
Vůči těmto nebezpečím je naše dosavadní zbraň - antibiotika - čím dál tím častěji bezradná.
Objevila se nutnost užívat přípravky nové generace, jako např. koloidní stříbro. Viry rozhodně nemohou mutovat do sříbru odolné formy.
Částice a ionty metalického stříbra rozpuštěné v čistě vodě působí jinak než antibiotika. Jako "stříbrné střely" rychle vyhledávají bacily v organismu a ničí je. Současně se zvyšuje imunita organismu, dochází k přílivu energie a nových životních sil. Koloidní stříbro zlepšuje soustředění a zostřuje smysly. Proto je zvláště vhodné pro ty, kteří těžce pracují, jsou ohroženi infekcemi a současně jsou oslabeni všudypřítomným stresem.

Vylučování rtuti z těla
Amalgamové plomby obsahují rtuť, která je toxická. Nebezpečnou rtutí jsme ohroženi v současnosti prakticky všichni, vyskytuje se např. v mořských rybách.. Pakliže užíváme koloidní stříbro, rtuť se na něj váže. Koloidní stříbro má schopnost rtuť neutralizovat a z těla vylučovat. Naše tělo má rádo stříbro, ale ne rtuťové stříbro (rtuť). Naštěstí se tato obě stříbra snáší velmi dobře, spojují se dohromady a rtuť je pak z těla vyloučena.

Konzervace potravin
Ideální je použití koloidního stříbra také ke konzervaci např. zavařenin, marmelád, hub apod., stačí nepatrné množství a nehrozí vznik plísní a dalších problémů: žádné alfatoxiny, botulinismus atd.

Aplikace koloidního stříbra v oficiální medicíně v Evropě a USA v letech 1933 až 1939 jako primárního léku u vybraných diagnóz - tedy ještě před vynálezem antibiotik: 

-akné                                                       -artróza                                       -svědění

-gastritida                                                -popáleniny                                -diabetes

-kolitida                                                   -cystitida                                    -ekzémy

-žaludeční vředy                                      -plíseň ve střevech                     -revmatizmus

-zánět nosních dutin                                -dermatitidita                              -zápal plic

-lupenka                                                  -infekční průjem                        -zánět rohovky

-opar prostý                                             -kožní plísně                              -zánět středního ucha

-opar pásový                                            -hyperplazie prostaty                 -zánět víček

-zahlenění nosních dutin                          -chřipka                                      -zánět slinivky  

6.  Aplikace, použití a užívání koloidního stříbra

Maximální dávka, kterou je možno bezpečně přijímat: Agentura Ochrany životního prostředí USA (EPA) zjistila, že denní dávka 325 mikrogramů koloidního stříbra je pro lidský organismus při hmotnosti 72 kg bezpečná.
Pokud je v jedné lžičce (5 ml) koloidního stříbra (koncentrace 10 PPM) obsaženo 50 mikrogramů stříbra, můžeme bezpečně používat 6 lžiček denně, jestliže je naše hmotnost alespoň 72 kg. Jestliže dítě váží o polovinu méně, přiměřená dávka bude asi 3 lžičky denně.

K pročištění organismu je doporučeno projít 21denní kúru koloidním stříbrem.
Prvních 5 dnů je doporučeno pít 5 ml denně (1 lžička), dalších 5 dnů 10 ml denně (2 lžičky) a následujících 5 dnů 15 ml (3 lžičky). Kúru zakončíme užíváním 20 ml po dobu 6 dnů. Při silné infekci lze užívat mnohem vyšší dávky koloidního stříbra. (Poraďte se s lékařem).
Koloidní stříbro se také může aplikovat vstřikováním do nosu, kapáním do očí při zánětech a alergiích a potíráním, ev. stříkáním kůže postižené pořezáním, popálením, na léčení bradavic, ekzémů, svědění, akné a pod. Koloidní stříbro zabraňuje infekci a urychluje hojení. Aplikace koloidního stříbra je bezbolestná.
Koloidní stříbro lze krom jiného např. používat jako deodorant v podpaží či do bot.
Nastříkáním koloidního stříbra na vyprané ponožky se miliardy nanočástic stříbra usušením "vklíží" do tkaniny a působí tak proti pachům. Ponožky tak nepáchnou ani po delším nošení.

Koloidní stříbro se používá taky pro úpravu a uchovávání pitné vody. Doporučuje se jedna čajová lžička na dva litry vody. (Používá se i v NASA pro úpravu pitné vody kosmonautům). Koloidní stříbro je přírodní prvek, není toxické a nemá žádné vedlejší účinky při užívání jiných léčiv.

Koloidní stříbro zabíjí nejen chorobné bakterie, ale i bakterie tělu přátelské, jako například laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus a podobné, stejně jako to dělá většina antibiotik. Je nutné tyto bakterie obnovit nejlépe konzumací vhodných jogurtů, nebo ještě lépe symbiotickýmí laktobacily ve formě tablet.


KONTRAINDIKACE! POZOR!!!!
Nikdy neužívat při přecitlivělosti na metalické stříbro (vadí vám stříbrné šperky). Je pravda, že velké dávky koloidního stříbra, dlouhou dobu užívané, mohou ve střevu poničit i zdravé bakterie. Pakliže užíváte po dlouhou dobu velké dávky koloidního stříbra (více jak 200 ml denně), měli byste do své stravy zařadit jogurt, laktobakterie, anebo byste měli úbytek těchto zdravých bakterií kompenzovat jiným způsobem. Toto ale není žádným vážným problémem, vždyť na rozdíl od antibiotik, které imunitní systém oslabují, koloidní stříbro imunitní systém neobyčejně posiluje.

7.  Jak se vyrábí koloidní stříbro

Koloidní stříbro se vyrábí pomocí speciální elektrolýzy z lékárenské destilované vody (Aqua pro Inectione, Aqua purificata). Koloidní stříbro se skladuje ve skleněné, nebo PET nádobě chráněné před světlem při pokojové teplotě (nikoliv v lednici), v dostatečné vzdálenosti od zdrojů magnetického pole (televize, mikrovlnná trouba, počítač...). Uchovávat mimo dosah dětí.
Kvalitu a sytost koloidního stříbra si můžete ověřit pomocí laserového ukazovátka - laserový paprsek je nasvícením ve sklenici vidět jako červená čára. Čím silnější je tato čára, tím je i silnější koncentrace koloidního stříbra. Milióny stříbrných koloidních částic tak odrážejí laserový paprsek a ten je takto - na rozdíl od čisté vody, viditelný.
Koloidní stříbro je čirá, anebo mírně čiře do zlatova zabarvená tekutina, chuť koloidního stříbra je "kovová".

8. Co je to Argyrie

V minulosti, kdy ještě stříbro nebylo ve farmacii používáno v koloidní formě, kdy medikamenty na bázi ryzího stříbra byly míchány ze stříbrného prášku, a tudíž částice stříbra byly moc velké, byly navíc podávány ve velkém množství a byly tudíž i účinné, ovšem na úkor občasného zdravotního rizika Argýrie.
Argýrie se projevuje zešednutím kůže. Není znám jediný případ Argýrie použitím i velkého množství koloidního stříbra, kromě jednoho američana, který používal po 30 let koloidní stříbro místo pitné vody. Je zcela zdráv, ale modro-šedý.
Argýrie je tudíž velmi vzácné onemocnění známé jen vzácně ze stříbrných dolů, užívání stříbrných solí, vdechování stříbrného prachu a to po velmi dlouhou dobu.
Podle studie užívá v USA koloidní stříbro 8 miliónů lidí, každý měsíc přibývá 10 000 nových uživatelů.
V současné době je však koloidní stříbro v lékárnách často nedostupné, pravděpodobně díky lobbingu farmaceutických firem, kterým by mohlo citelně krátit jejich obrovské zisky.

9. Kde koupit koloidní stříbro

Nyní už je opět možné koupit koloidní stříbro v lékárnách, i když spíše v těch internetových. Stačí zadat do vyhledávače. Tato varianta je ale poměrně drahá, za 300ml zaplatíte zhruba 300,- č, látka bývá navíc často nedostupná. Výhodou je však vysoká stabilita a garantovaná koncentrace 10 ppm.

Dále si můžete koloidní stříbro vyrobit sami. Lze koupit přístroj i se stříbrnými elektrodami, nebo si jej vyrobit, pokud jste elektrotechnicky zruční. Přístroje i návod opět najdete na internetu.

V omezené míře vám mohu poskytnout doma vyrobené koloidní stříbro i já. V tom případě pište na zioneer@seznam.cz

,cena je 300,- Kč za 500ml.

Informace jsou převzaté z webů a knih, výsledky jsou prakticky ověřené.

powered by Potulný Grafik <C>2008

[CNW:Counter]